۱۳۸۸ تیر ۲۰, شنبه

خاک عالم بر سرم
Image and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPic

خاک عالم بر سرم
---------------------------------------
انقلابی کردم و شد غرق ماتم کشورم --------- خاک عالم بر سرم
تازه فهمیدم بلانسبت که خیلی هم خرم -------- خاک عالم بر سرم

همچو مرغی پر کشیدم از قفس، جان خودم! ---- حال آسوده شدم!!
هم قفس شد تنگتر، هم کنده شد بال و پرم! ------ خاک عالم بر سرم

حکم کردندم بگویم «مرگ بر شاه» آن زمان ..... گفتم و کردم فغان
شاه مرد و من به مرگ خویشتن هم حاضرم! ..... خاک عالم بر سرم

حکم کردندم بگو «الله اکبر» روی بام ...... رفتم و گفتم مدام
حال بی «الله» مانده، زیر بار اکبرم! ...... خاک عالم بر سرم

گفت آقا: "ضد آمریکا" بده دائم شعار ........... هی زدم آنرا هوار
خود به آمريکا يواشي گفت: "لاکن نوکرم!" ... خاک عالم بر سرم

عده‌ای قاتل، رئیس‌جمهور یا رهبر شدند ..... صاحب کشور شدند
این میان من ملتم یا امتم یا منترم! ......... خاک عالم بر سرم

چون رئیس‌جمهور را بینم، بیفتم در عذاب ..... میکنم خود را خراب
همچنین زهره‌ترک از دیدن آن رهبرم ....... خاک عالم بر سرم

مالک ِ‌ پائین اندامم، فقیه حاضر است ............. چارچشمی ناظر است
هم به شورتم کار دارد، هم به وضع بسترم .......... خاک عالم بر سرم

گفته آقا عشقبازی نیست بعد از این مجاز ............ من که دارم اعتراض
پس تحصن کرده‌ام زیر پتو با دلبرم! .............. خاک عالم بر سرم

ای که پرسی روزگارم غرق وحشت یا غم است؟ .. وحشت و غم باهم است
خشتک خیسم ببین، بنگر به چشمان ترم ............ خاک عالم بر سرم


هادی خرسندیپنج شنبه 25 تیر زندان اوین

Image and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPic

همه باید یکی باشیم تا بتوانیم ایرانمان را از چنگال ظلم و ستم آزاد کنیم

وعده دیدار ایرانیان پنج شنبه 25 تیر ساعت 4 بعد از ظهر زندان اوین

سوال از ما ملت ایران، آیا ما باهم هستیم؟ دوستانمان در زندان زیر شکنجه ‌اند ،وای بر ما،بیائید در مقابل زندان اوین تجمع کنیم،بیائید در مقابل اوین اعتصاب غذا کنیم،شعار دهیم،بیائید صدای مارا دوستانمان بشنوند، فریاد‌های ما باید بگوششان برسد،آنها مقاومت میکنند تا با اعترافات قلّابی ضربه‌ای به جنبش وارد نشود،آنها مقاومت میکنند تا ما ادامه دهیم و ما نشسته ایم .دست در دست هم چون رودی خروشان در اوین تجمع کنیم تا صدای ما ،شعارهای ما دیوارای زندان استبداد اوین را ویران کند.تحصن می‌کنیم،تا به جهان نشان دهیم،ما با هم هستیم،همانطور که ۸ سال مردانه جنگیدیم،می‌ ایستیم و نمیگذاریم دوستانه راهمان زیر شکنجه باشند.بیاید ثابت کنیم،ما میتوانیم،بیایید ثابت کنیم که قدرت ملت ایران بسیار زیاد است و بیایید به این سوال پاسخ دهیم ،که آیا ما مردم میتوانیم،با فشارهای مدنی خود تعدادی زندانی را آزاد کنیم؟کسانی‌ که همراهانمان بودند.این لحظه مسئولیت تاریخی‌ ماست که شکل می‌گیرد.اینجا شاید ،با این حرکت نهال امید را در این سرزمین بکاریم،بنابراین فردا ایران میداند،اگر فرزندانش به اسارت روند فرزندانی دارد که آنان را آزاد میکنند.میاد گاه ما زندان اوین، تجمع، تحصن،اعتصاب غذا ،میخواهیم صدایمان را دوستانمان بشنوند، میخواهیم از آنها تشکر کنیم ،میخوایم صفحات ارزشمند تاریخ ایران را پر کنیم و این آخرین اخطار به سردمدارن حکومت.به شما تا ۵ شنبه فرصت میدهیم دوستانمان را آزاد کنید.روز ۵ شنبه تظاهرات ما فقط ۱ مکان دارد اطراف زندان اوین.تجمع ما روز ۵ شنبه ساعت 4 بعد ازظهر زندان و اطراف زندان اوین.شما سردمدران دیکتاتور باید بدانید‌ که در مقابل صدای ما ملت نمیتوانید به ایستید.تاریخ میداند،شما هم خواهید فهمید.

سهراب 19 ساله زیر شکنجه کشته شدImage and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPicسهراب اعرابي 19 ساله در زندان اوين زير شكنجه به شهادت رسيد

سهراب اعرابي 19 ساله سال آخر دبيرستان و آماده براي امتحان كنكور در اعتراضات دهمين دوره رياست جمهوري در 30 خرداد روز شنبه بازداشت و به مكان نامعلومي منتقل مي شود .
بعد از پيگيريهاي پي در پي خانواده بخصوص مادرش متوجه مي شوند كه وي در زندان اوين است, مادر اين جوان در روز سه شنبه 16 تير با گذاشتن كفالت در دادگاه انقلاب هر روز بعد از ظهر منتظر آزادي فرزند ش بود, با وجود اين كه اين مادر مي دانست كه فرزندش در زندان اوين است ولي خيلي نگران بود و مي گفت مي ترسم بچه ام را بكشند. اين مادر عكسي از فرزندش تهيه كرده بود و به هر زنداني كه آزاد مي شد عكس عزيزش را نشان مي داد و از آنها مي پرسيد كه آيا او را مي شناسند و يا در زندان ديده اند؟ او مي گفت به هر كجا و هر كسي مراجعه مي كنم جواب نمي دهند و ميگويند صبر كن آزاد ميشود. اين مادر كارش از صبح تا شب جلو زندان ماندن شده بود تا اينكه يك دفعه از طرف قاضي مر تضوي خبر آمد كه سهراب اعرابي در زندان درگذشته است, خانواده اش را خبر كنيد تا جنازه فرزندشان را تحويل بگيرند........
فيلمي از مادر سهراب اعرابي در جلوي اوين كه عكس فرزندش را به يكي از زندانيان آزاد شده نشان ميدهد و از او سراغ فرزندش را ميگيرد ضميمه است

من از منتظری تقلید میکنم. موزم کو؟Image and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicدرود بر آیت‌الله منتظری و شاگردش محسن کدیور که در بزنگاه تاریخی، سوار شدن بر موج رستاخیز مردمی را فراموش نکرده‌اند و با یک سری جملات عربی مربی بین خودشان تعارف تکه پاره میکنند که جریان از دست علما در نرود و یک وقت ناغافل دست ملت و ملیون نیفتد.
اینک ولی فقیهی ناکام علیه ولی فقیهی باکام فتوای سربسته میدهد و قهرمان ملی میشود و شاگردش به مردم یادآوری میکند که در نهضت مشروطیت هم فلان روحانی فتوا داد و در مقابله با شاه هم آیت‌الله خمینی فتوا داد و این فتوا شبیه آن فتاوی است!
(البته با این تفاوت که در مورد آن دو فتوا، حکومت دست علما نبود و برانداختن محمدعلی شاه و محمدرضاشاه واجب شرعی به حساب میآمد اما این بار واجب شرعی تخفیف پیدا کرده و نظام باید محکم شود و با اندکی قلقلک دادن به مقام رهبری همراه با چشمکی به معظم‌له، میتوان قضایا را درز گرفت و ساده‌لوحان و لباس‌شخصی‌ها خانه‌ی منتظری را گلباران کنند و دوستان سرشناس آقای کدیور از اعترافگیری و آمدن توی تلویزیون معاف شوند. گور بابای هزاران ایرانی محبوس و زیر شکنجه!)
هموطن با خودت باش!
مشروح فرمایشات را در دنباله‌ی مطلب بخوانید. حضرت آیت‌الله در باب حرکت مردمی مثل آداب طهارت حرف زده!

منتظری: هركس به هر مقدار آگاهى و توان در مقابل بى‏عدالتى‏ها و تضييع حقوق مردم مسئوليت دارد، ترس از مخلوق شرك باللّه العظيم است
محسن کدیور ضمن تبریک میلاد امام علی (ع) در 13 رجب، پنج پرسش شرعی را به عنوان «پرسشهای مردم رشید و مظلوم ایران از پیشوایان دینیشان» با استاد خود (آیت الله منتظری) در میان نهاد.

کدیور درپرسش اول ازحکم تصدی مناصب خدمات عمومی پس از از دست رفتن شرائط الزامی از قبیل عدالت، امانتداری و برخورداری از رأی اکثریت پرسیده است. فقیه عالیقدر پاسخ داده است : از بین رفتن شرائط مذکور که شرعا و عقلا در صحت و مشروعیت اصل تولیت و تصدی امور عامه جامعه دخیل است خود بخود و بدون حاجت به عزل موجب سقوط قهری ولایت و تصدی امر اجتماعی و عدم نفوذ احکام صادره از سوی آن متولی و متصدی می گردد.

در پاسخ به سؤال از وظیفه شرعی مردم در قبال چنین متصدیانی، این عالم مجاهد نوشته است تصدی چنین افرادی هیچگونه مشروعیتی ندارد و چنانچه به زور یا فریب و تقلب بر آن منصب بمانند مردم باید عدم مشروعیت و مقبولیت آنها را در نزد خود و برکناری آنان را از آن منصب با رعایت مراتب امر به معروف و نهی از منکر و انتخاب مفیدترین و کم هزینه ترین راه ممکن ابراز داشته و بخواهند.

در پرسش سوم ارتباط ارتکاب «یازده گناه کبیره» با «ملکۀ عدالت» مطرح شده است. آیت الله العظمی منتظری ارتکاب همه این معاصی یا اصرار بر برخی از آنها را از بارزترین و گویاترین شواهد فقدان ملکه عدالت و از مصادیق آشکار ظلم و بی عدالتی دانسته است.

کدیور در پرسش چهارم پرسیده است آیا تمسک به جملاتی از قبیل «حفظ نظام از اوجب واجبات است» می تواند مجوز تجاوز به حقوق مشروع مردم و زیرپانهادن ضوابط اخلاقی و محکمات شرعی باشد؟ استاد در پاسخ خود تصریح کرده است که با کارهای ظالمانه و خلاف اسلام نمی توان نظام اسلامی را حفظ یا تقویت نمود.

به فتوای آیت الله العظمی منتظری آمر و متصدی و مباشر اعترافات و مصاحبه های ساختگی تلویزیونی - با زور و شکنجه و تهدید - گناهکار و مجرمند و شرعا و قانونا مستحق تعزیر خواهند بود.

این فقیه متأله در پاسخ به پرسش پنجم کدیوراز علائم شرعی «ولایت جائر» مرقوم داشته است: جور، مخالفت عمدی با احکام شرع و موازین عقل و میثاقهای ملی است که در قالب قانون درآمده باشد و کسی که متولی امور جامعه است و بدین گونه مخالفت می ورزد جائر و و لایتش جائرانه است ، و تشخیص چنین ولایتی در درجه اول بر عهده خواص جامعه یعنی عالمان دین آشنا و مستقل از حاکمیت و اندیشمندان جامعه و حقوقدانان و آگاهان از قوانین می باشد و در درجه دوم بر عهده عموم مردم است.

فتاوای فوق العاده مهم آیت الله العظمی منتظری در تداوم فتوای تاریخی آخوند ملا محمد کاظم خراسانی در نهضت مشروطه علیه استبداد محمدعلی شاه قاجار و فتوای مرحوم آیت الله العظمی خمینی در جریان انقلاب اسلامی بر علیه دیکتاتوری محمد رضا شاه پهلوی است. این بیانیه مهمترین حکم صادره از سوی مراجع دینی قم درباره تخلفات مسئولان حکومتی پس از انقلاب اسلامی ایران ارزیابی می شود.

با توجه به نیاز این پرسش و پاسخهای فنی به شرح و بسط و تفصیل، شرح این فتاوای پرارزش استاد به زودی از سوی شاگرد منتشر خواهد شد.

* * *

متن کامل این پرسش و پاسخ تاریخی به شرح ذیل است:

پاسخ‏هاى فقهى - سياسى حضرت آيت‏اللّه العظمى منتظرى

به پرسش‏هاى حجةالاسلام والمسلمين دكتر محسن كديور

(بسم اللّه الرحمن الرحيم(

محضر مبارك فقيه متأله، علامه مجاهد، شيخنا الاستاد، آيت‏اللّه العظمى منتظرى دام‏ظله

سلام عليكم

ميلاد مسعود مولاى متقيان، امام مظلومان، اسوه عدالت‏جويان و سرور آزادى‏خواهان على‏بن ابى‏طالب(عليه الاف التحيةوالسلام) را به آن عالم ربانى تبريك و تهنيت عرض مى‏كنم. اين عيد سعيد را در شرايطى برگزار مى‏كنيم كه دهها پيرو آن امام همام‏در اعتراض مسالمت‏آميز به حق‏كشى‏هاى حكومت ايران، شهيد و صدها نفر مجروح و هزاران نفر بازداشت و زندانى شده‏اند. تأسف‏بار آن‏كه اين همه تجاوز به حقوق مشروع مردم به نام اسلام و تشيّع صورت گرفته است. سوگوارانه از نام سبز على(ع) خرج مى‏كنندو به راه سياه معاويه مى‏روند.

از محضر شما آموخته‏ام كه اشاعه معارف قرآنى، تعاليم نبوى و احكام اهل بيت بهترين راهكار مبارزه با ظلم و جور در هرشرايطى است. اينك به مقتضاى حال و براى روشن نگاه داشتن كورسوى <اميد> در دلهاى پاك نسل جوانى كه از متوليان رسمى به نام‏اسلام قساوت ديده، به نام تشيّع خرافات شنيده، و روح و روانشان از اين همه دروغ و ريا و خيانت در امانت زخمى و خسته است،به در خانه‏اى آمده است كه خانه اميد ملت مظلوم ايران است و ياد مجاهدت‏ها و دفاع جانانه شما از حقوق به تاراج رفته ملت -به‏ويژه در 13 رجب سال 1376 و بيش از پنج سال حبس خانگى متعاقب آن - هرگز از حافظه تاريخيش محو نمى‏شود. بر اين شاگردكوچك خود منّت بگذاريد و با پاسخ به اين پرسشهاى شرعى در اين ظلمت‏كده روزنى به نور بگشاييد. اين پرسشها، پرسشهاى مردم‏رشيد و مظلوم ايران از پيشوايان دينى‏شان است.

از اين‏كه با صرف وقت گران‏بهاى خود - علاوه بر اين‏كه به شكوفايى فقه <عدالت محور> اهل بيت(ع) يارى كرده از سقوط آن درورطه فقه اشعرى < امنيت محور > توجيه‏گر ظلم ممانعت مى‏كنيد - براى مؤمنان تشنه حق در اين شرايط خطير ارائه طريق مى‏فرماييد،صميمانه سپاسگزارم. اميدوارم اين شاگرد كوچكتان را در اين كنج غربت از دعاى خير فراموش نفرماييد.

عزّت عالى مستدام باد

محسن كديور

14 تير 1388

سؤال 1 - تصدّى مناصبى كه بر اساس قانون لازم‏الرّعايه - شرط ضمن عقد خدمت كليه متصديان خدمات عمومى - مشروطبه شرايطى الزامى از قبيل عدالت، امانتدارى، تدبير و برخوردارى از رأى اكثريت مردم است، پس از سقوط شرايط و احرازمكرّر صفات متضادّ به نحو شياع و در حد اطمينان قريب به يقين، چه حكمى دارد؟

< بسم اللّه الرحمن الرحيم >

< وسيعلم الذين ظلموا اىّ منقلب ينقلبون >

جناب مستطاب حجةالاسلام والمسلمين آقاى دكتر محسن كديور دامت بركاته

پس از سلام و تحيّت و تبريك متقابل. پاسخ تفصيلى سؤالات جنابعالى فرصت بيشترى مى‏طلبد، ولى اجمالاً به پاسخ‏هايى اشاره‏مى‏شود:

ج 1 - از بين رفتن هريك از شرايط مذكور در سؤال كه شرعاً و عقلاً در صحت و مشروعيت اصل توليت و تصدى امور عامه‏جامعه دخيل است خود به خود و بدون حاجت به عزل، موجب سقوط قهرى ولايت و تصدى امر اجتماعى و عدم نفوذ احكام‏صادره از سوى آن متولى و متصدى مى‏گردد، و اما شرايطى غير از آن شرايط كه شرعاً و عقلاً در صحت و مشروعيت اصل توليت وتصدى آن امور معتبر نيست ولى طرفين يعنى متولى و متصدى و مردمى كه او متولى و متصدى كار آنها گرديده بر آن ميثاق بسته وتعهد نموده‏اند تخلف از اين‏گونه شرايط موجب خيار تخلف شرط شده و مردم مى‏توانند متصدى و متولّى را به‏واسطه تخلف از شرطاز منصبش عزل نمايند. ولى سقوط عدالت، امانتدارى يا برخوردارى از رأى اكثريت و تأييد مستمر از ناحيه آنان كه از شروطمشروعيت توليت و زمامدارى است موجب مى‏شود كه پس از سقوط آنها، اصولى مانند حمل بر صحت و اصالت برائت درباره‏كارهاى متصدى در امور جامعه كه فاقد شرط گرديده جارى نشود، بلكه وى بايد براى اثبات عدم تخلف از شرع و قانون و احقاق‏حقوق مردم و بقاء بيعت اكثريت مردم با او، بيّنه‏اى معتبر و دليلى معقول براى مردم بياورد و آنان را راضى كند. و در موارد اختلاف‏در پيشگاه داورى آزاد، عادل و بى‏طرف و كاملاً مستقل از حاكميت ادعاى خود را به اثبات رساند. و داورى هر نهادى كه زير نفوذ ياوابسته به او باشد شرعاً و عقلاً حجت نمى‏باشد.

سؤال 2 - وظيفه شرعى مردم در قبال چنين متصديانى - كه عليرغم امربه‏معروف و نهى‏ازمنكر مكرّر ناصحان و مشفقان براعمال خلاف شرع خود اصرار دارند - چيست؟

ج 2 - همانگونه كه گفته شد متصديانى كه شرعاً و عقلاً توليت و تصدى امر اجتماعى را از دست داده‏اند خود به خود از مقام خودمعزولند و تصدى آنان هيچگونه مشروعيتى ندارد و چنانچه به زور يا فريب و تقلب بر آن منصب بمانند مردم بايد عدم مشروعيت ومقبوليت آنها را در نزد خود و بركنارى آنان از آن منصب را با رعايت مراتب امربه‏معروف و نهى‏ازمنكر و حفظ ترتيب < الاسهل‏فالاسهل والانفع فالانفع > و انتخاب مفيدترين و كم هزينه‏ترين راه ممكن ابراز داشته و بخواهند.بديهى است كه اين وظيفه‏اى همگانى‏مى‏باشد كه هر كس را اعم از خواص و عوام جامعه به اندازه آگاهى و توانايى كه دارد فرامى‏خواند و كسى نمى‏تواند به بهانه‏اى ازعمل به آن شانه خالى كند و خواص جامعه كه از همه به شرع و قانون آگاهتر و تواناترند و از نفوذ كلمه و اعتبار بيشترى برخوردارندمسئوليتى خطيرتر دارند و بايد با اتحاد و همفكرى و ايجاد احزاب و تشكيلات و تجمعات خصوصى و عمومى به ديگران‏اطلاع‏رسانى كرده و راه چاره را به آنها بنمايانند. مولى اميرالمؤمنين(ع) در وصيّت آخرشان فرمودند: < لا تتركوا الامر بالمعروف‏والنهى عن المنكر فيولّى عليكم شراركم ثم تدعون فلا يستجاب لكم > ( نهج‏البلاغه نامه 47) حاكميّت و تسلط اشرار نتيجه طبيعى ترك‏امربه‏معروف و نهى‏از منكر است، زيرا آنان از فرصت‏ها سوء استفاده مى‏كنند.

سؤال 3 - آيا ارتكاب معاصى كبيره ذيل و اصرار بر آنها به سلب < ملكه عدالت > و تحقق < ملكه جور > منجر مى‏شود يا خير؟

الف - آمريّت و تسبيب در قتل نفوس محترمه.

ب - آمريّت و تسبيب اقوى از مباشرت در ارعاب و اخافه مسلحانه و ضرب و جرح مردم بيگناه در شوارع.

ج - ممانعت قهرآمز از اقامه فريضه امربه‏معروف و نهى‏ازمنكر و نصيحت به ائمه مسلمين از طريق انسداد كليه مجارى‏عقلانى و مشروع اعتراض مسالمت‏آميز.

د - سلب آزادى و حبس آمران بالمعروف و ناهيان عن‏المنكر و ناصحان و اعمال فشار براى گرفتن اقرار بر امور خلاف‏واقع از آنها.

ه - ممانعت از اطلاع‏رسانى و سانسور اخبار كه مقدمه واجب انجام فريضه امربه‏معروف و نهى‏ازمنكر و نصيحت به ائمه‏مسلمين است.

و - افترا به معترضان خواهان اجراى عدالت مبنى بر اين‏كه < هر كه با متصديان امور مخالف است مزدور اجنبى و جاسوس‏خارجى است>

ز - كذب و شهادت دروغ و گزارشهاى خلاف واقع در امور مرتبط با حق‏الناس.

ح خيانت در امانت ملى.

ط - استبداد به رأى و بى اعتناى به نصيحت ناصحان و تذكر عالمان.

ى - ممانعت از تصرّف مالكان شرعى در مِلك مُشاع سرنوشت ملى.

ك - وهن اسلام و شَين مذهب از طريق ارائه چهره‏اى بسيار خشن، غيرمعقول، متجاوز، خرافى و استبدادى از اسلام و تشيّع‏در جهان.

ج 3 - ارتكاب همه معاصى نامبرده يا اصرار بر برخى از آنها از بارزترين و گوياترين شواهد فقدان ملكه عدالت و از مصاديق‏آشكار ظلم و بى‏عدالتى است. به‏راستى اگر اين‏گونه معاصى موجب فسق و خروج آشكار از عدالت در نگاه عموم نباشد پس چه‏معصيتى است كه انجام آن گواه ستم و بى‏عدالتى در انظار همگان است؟! و روشن است كه هرگونه معصيتى به‏ويژه چنان معاصى‏نامبرده در صورتى كه در قالب دين، عدالت، قانون انجام گيرد مفسده‏اى افزون دارد و بيشتر موجب خروج از عدالت شده و داراى‏مجازات دنيوى و اخروى شديدترى خواهد بود، زيرا اين‏گونه ارتكاب معصيت علاوه بر مفسده خود معصيت مفسده فريبكارى ومفسده تخريب چهره دين، عدالت و قانون را نيز دربر دارد.

و در مواردى كه كارهايى به نظر متصديان حاكميت، عادلانه و مشروع و به نظر عده زيادى از مردم، نامشروع و مصداق فسق وظلم و تضييع حقوق مى‏باشد، بايد نظر و قضاوت داوران عادل و بى‏طرف و مرضىّ‏الطرفين ملاك قرار گيرد.

سؤال 4 - آيا تمسك به جملاتى از قبيل < حفظ نظام از اوجب واجبات است > مجوّز تجاوز به حقوق مشروع مردم و زيرپانهادن بسيارى از ضوابط اخلاقى و محكمات شرعى از قبيل صداقت و امانتدارى است؟ آيا به بهانه حفظ < مصلحت نظام > مى‏توان از اجراى اصل اصيل < عدالت > - كه صفت مميّز فقه سياسى تشيّع در طول تاريخ بوده است - صرف‏نظر كرد؟ اگر برخى‏متصديان، مصلحت نظام را با مصلحت شخصى خود اشتباه گرفته باشند و بر تشخيص خطاى خود اصرار كنند، وظيفه شرعى‏مؤمنان چيست؟

ج 4 - حفظ نظام به خودى خود نه موضوعيت دارد و نه وجوب آن وجوب نفسى مى‏باشد؛ به‏ويژه اگر مقصود از »نظام« شخص‏باشد. نظامى كه گفته مى‏شود: »حفظ آن از اوجب واجبات است« نظامى است كه طريق و مقدمه و بر پا كننده عدل و اجراء فرائض‏شرعى و مقبولات عقلى باشد و وجوب حفظ آن هم تنها وجوب مقدمى خواهد بود. بنابراين با توجه به اين نكته، تمسك به جمله»حفظ نظام از اوجب واجبات است« به هدف توجيه و صحه‏گذارى بر امور متصديان و كارگزاران و عدالت‏نمايى كار آنان براى‏ديگران در حقيقت تمسك به عام در شبهه مصداقيه و ميان دعوا نرخ تعيين كردن و تنها به قاضى رفتن است؛ كه اگر چنين تمسكى ازروى ناآگاهى باشد بايد طبق مراتب امربه‏معروف و نهى‏ازمنكر با آن معامله نمود. از طرف ديگر بديهى است كه با كارهاى ظالمانه وخلاف اسلام نمى‏توان نظام اسلامى را حفظ يا تقويت نمود، زيرا اصل نياز به نظام براى اجراى عدالت و حفظ حقوق، و در يك كلمه‏اجراى احكام اسلامى است؛ پس چگونه متصور است با ظلم و جور و كارهاى خلاف اسلام، نظام عادلانه و اسلامى را حفظ وتقويت نمود؟ حاكميتى كه بر اساس چماق و ظلم و تجاوز به حقوق ديگران و تصرف غاصبانه و تغيير در آراء آنان و كشتن و بستن وبازداشت و شكنجه‏هاى قرون‏وسطى و استالينى و ايجاد خفقان و سانسور روزنامه‏ها و اخلال در وسائل ارتباطى و زندانى كردن‏عقلاء و نخبگان جامعه به بهانه‏هاى واهى و تحميل اعتراف به امور خلاف واقع به‏ويژه در زندان نزد شرع و عقل و عقلاء جهان‏محكوم و بى‏ارزش است، و بر حسب اخبار معتبره وارده از اهل بيت عصمت و طهارت ( ع ) اقرار و اعتراف در زندان يك ذرّه اعتبارشرعى و قانونى ندارد و نمى‏تواند ملاك حكم باشد. (وسائل، كتاب الاقرار، باب 4 و ابواب حدالسرقة، باب 7)

مردم رشيد ايران نيز از حقيقت اين اعترافات كه نمونه‏هاى آنها در تاريخ حكومت‏هاى فاشيستى و كمونيستى ثبت است كاملاً آگاه‏مى‏باشند و مى‏دانند اين اعترافات و مصاحبه‏هاى ساختگى تلويزيونى با زور و شكنجه و تهديد در جهت پنهان نمودن ظلمها وبى‏عدالتى‏ها و تحريف چهره اعتراضات مسالمت‏آميز و قانونى مردم، از فرزندان به بند كشيده آنان گرفته مى‏شود. و مسئولين مربوطه‏بدانند كه آمر و متصدى و مباشر گرفتن اين‏گونه اعترافات و مصاحبه‏هاى دروغ گناه‏كار و مجرمند و شرعاً و قانوناً مستحق تعزيرخواهند بود. كشور متعلق به مردم است نه مال من و شما، و تصميم از ناحيه آنان مى‏باشد، و متصديان امور خدمتگزار مردم مى‏باشند.مردم بايد بتوانند با تجمعات آزادانه و تبليغات كتبى و شفاهى از حقوق خويش دفاع كنند، شاه هنگامى صداى انقلاب مردم را شنيدكه ديگر دير شده بود. اميد است متصديان امور نگذارند به آنجا برسد، بلكه هرچه زودتر در برابر خواسته‏هاى ملت خويش انعطاف‏پيدا كنند، جلو ضرر را از هرجا بگيريم به نفع خواهد بود.

سؤال 5 - امارات شرعى < ولايتِ جائر > چيست و علماى اعلام ( اعلى اللّه كلمتهم ) و نيز مكلفان در قبال بروز آن چه‏وظيفه‏اى دارند؟

ج 5 - جور، مخالفت عمدى با احكام شرع و موازين عقل و ميثاق‏هاى ملى است كه در قالب قانون درآمده باشد و كسى كه متولى‏امور جامعه است و بدين‏گونه مخالفت مى‏ورزد جائر و ولايتش جائرانه است و تشخيص چنين ولايتى در درجه اول بر عهده خواص‏جامعه يعنى عالمان دين‏آشنا و مستقل از حاكميّت و انديشمندان جامعه و حقوقدانان و آگاهان از قوانين مى‏باشد كه هم به احكام وموازين عقل و قوانين حاكم آشنايند و هم با قرائن و شواهد اطمينان‏آور به مخالفت عمدى با آنها پى‏برده و مى‏توانند آن را مستدل‏كنند. مشروط بر اين‏كه از هرگونه نفوذ حاكميّت و ملاحظات خطى و سياسى آزاد و مستقل باشند. و در درجه دوم بر عهده عموم‏مردم است كه به اندازه آگاهى خود از آن احكام و قوانين و با مرتكزات دينى و عقلى خود و رودر رويى مستقيم با موضوعات ومشكلات دينى، فرهنگى، اقتصادى، سياسى، مخالفت عمدى حاكمان را با شرع و قانون لمس كرده و احساس نمايند.

بالاخره به طور اجمال عدالت يا بى عدالتى حاكمان امرى ملموس در جامعه و آثار آن نمايان است، و چهره در نقاب ندارد. و هركس به هر مقدار آگاهى و توان در مقابل بى‏عدالتى‏ها و تضييع حقوق مردم مسئوليت دارد و بايد ديگران را هم آگاه كرده و هم بادرنظر گرفتن شرايط موجود و حفظ مراتب امربه‏معروف و نهى از منكر راهكار ارائه دهد چون نمى‏شود و نمى‏توان باور كرد كه‏انسانى عدالتخواه باشد ولى در راه آن گامى برندارد يا هراس داشته يا خود و ديگران را با تسويل و آراستن كوتاهى خود يا تسويف وامروز و فردا كردن و يا به بهانه نداشتن قدرت سرگرم كند. ترس از مخلوق شرك باللّه العظيم است و تسويل و تسويف هم ضلال واضلال. سيره اولياى معصومين(ع) نيز تلاش در راه عدالت اجتماعى بود و اگر آنها تنها به امور فردى اسلام همت و اكتفاء داشتند اين‏همه ظلم و ستم بر آنان و به بند و حصار كشيدن و تحت مراقبت قراردادن و در نهايت به شهادت رساندن آنان براى چه بود؟! خداونداز عالمان به خصوص عالمان دين ميثاقى غليظ گرفته كه در مقابل ظلم سكوت نكنند < اخذاللّه على العلماء ان لا يقارّوا على كظّة ظالم‏و لا سغب مظلوم > (نهج البلاغه / خطبه 3). البته عمل به اين ميثاق همانگونه كه ثوابى عظيم دارد هزينه‏اى سخت هم خواهد داشت.( أحسب الناس ان يتركوا ان يقولوا آمنا و هم لا يفتنون. و لقد فتنا الذين من قبلهم فليعلمن اللّه الذين صدقوا وليعلمن الكاذبين)(عنكبوت / 2 و 3)

به هوس راست نيايد به تمنّى نشود

اندر اين راه بسى خون جگر بايد خورد

ان شاء اللّه موفق باشيد

17 رجب 1430 - 19/4/1388

قم المقدسة - حسينعلى منتظرى

هادی خرسندی

آیا میدانید احمدی نژاد چه لجنی است؟


Image and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPic


آیا میدانید آقای احمدینژاد ۳۴۰ هزار میلیارد تومان را از درآمد های نفتی بر باد داده است؟


دوستان، برای یاداوری بد نیست كه بدانیم برای چی داریم به این سختی تلاش می كنیم. یادمون میمونه كه ما هیجان زده نیستیم و میدونیم داریم چكار می كنیم و چی می‌خواهیم:

آیا میدانید آقای احمدینژاد 340 هزار میلیارد تومان را از درآمد های نفتی بر باد داده است؟ (بانک مرکزی – وزارت نفت – روزنامه سرمایه17/12/87 و 06/03/88)

آیا میدانید که در طول تاریخ 4000 ساله ایران هیچوقت این ثروت برای ایران بوجود نیامده بود؟

آیا میدانید که در جنگ 8 ساله؛ سالانه بطور متوسط 125 میلیارد دلارخسارت به کشور وارد شد، اما عملکرد احمدینژاد باعث شد سالانه 188میلیارد دلار خسارت به کشور زده شود؟ (جدول متن ثروت های ملی بر باد رفته در همین مطالب عملکرد اقتصادی)

آیا میدانید خسارت دولت احمدینژاد در اقتصاد، حدود 75 درصد جنگ 8 ساله با صدام بوده و خسارت های اجتماعی، علمی و معنوی و فرهنگی و سیاسی آن قابل محاسبه نیست؟(جدول متن ثروت های ملی بر باد رفته در همین مطالب عملکرد اقتصادی)

آیا میدانید که دولت احمدینژاد گاز را از کشور ترکمنستان 350 دلاردر هر هزار متر مکعب می خرد و به ترکیه 200 دلار می فروشد؟ و آیا میدانید که پیشنهاد ترکمنستان 140 دلار بود، اما پس از طولانی شدن مذاکرات، نهایتاً قرارداد 350دلاری منعقد شد؟ (روزنامه سرمایه 14/10/87)

آیا میدانید که 44 درصد درآمد های نفت، گاز و پتروشیمی کشور در پس از انقلاب، در طی دوره 4 ساله ریاست جمهوری احمدینژاد اتفاق افتاده است؟ (وزارت نفت – بانک مرکزی – روزنامه سرمایه 17/02 و 06/03/88)

آیا میدانید که خسارت اقتصادی احمدینژاد آنقدر زیاد است که به هر خانواده ایرانی بیش از 5/1 کیلوگرم طلا می رسید؟ (مقاله فرصت سوزی ها و خسارات اقتصادی احمدینژاد)

آیا میدانید که لایحه چند همسری را دولت احمدینژاد به مجلس تقدیم کرده بود تا بصورت قانون درآید؟ (سایت مجلس)

آیا میدانید که ساخت پالایشگاه های نفت در دولت احمدینژاد، سالانه 5/1 درصد پیشرفت داشته و با این حساب 67 سال طول می کشد تا ساخته شوند؟(روزنامه سرمایه 14/02/88)

آیا میدانید که دارندگان سهام عدالت بابت قسط های دو سال 86 و 87 حدود 200 هزار تومان به دولت بدهکارند، اما دولت برای جمع آوری رای، 80 هزار تومان سود آنها را پرداخت می کند و پس از به قدرت رسیدن، اقساط را دریافت خواهد کرد؟(روزنامه سرمایه یکی از شماره های اردیبهشت)

آیا میدانید به علت اینکه شرکت های زیان ده را به شرکت های سهام عدالت داده اند، سهام عدالت فاقد سود بوده، اما دولت برای عوامفریبی سودی پرداخت می کند؟(روزنامه سرمایه یکی از شماره های اردیبهشت)

آیا میدانید که در بازارهای خرید و فروش سهام، سهام عدالت پانصد هزار تومانی را حتی به 500 تومان نمی خرند؟(بروید امتحان کنید)

آیا میدانید که گرانی لجام گسیخته در جامعه، که نتیجه سیاست های اقتصادی احمدینژاد است باعث شده، ارزش حقوق 700 هزار تومانی امروز مانند حقوق 200 هزار تومانی سال 84 باشد؟

آیا میدانید طبق آمار بانک جهانی، فساد در دستگاههای دولتی ایران در طی 4 سال دولت احمدینژاد 65 رتبه اضافه شده و به 141 در بین 194 کشوردنیا رسیده است؟(صندوق بین المللی پول – روزنامه سرمایه 06/02/88)

آیا میدانید که اعتبار گذرنامه ایرانی در بین 194 کشور جهان به رتبه 193 رسیده و فقط یک کشور وضع بدتری نسبت به ما دارد؟(صندوق بین المللی پول – روزنامه سرمایه 06/02/88)

آیا میدانید عملکرد احمدینژاد در بانک های کشور، آنها را به پرتگاه ورشکستگی کشانده و آیا میدانید که ورشکستگی بانکها در هر کشوری از خطر جنگ بالاتر است؟ (دنیای اقتصاد 03/12/87 و روزنامه سرمایه 06/02/88)

آیا میدانید که امارات و قطر از میدان های گازی مشترک سالانه بیش از12 هزار میلیارد تومان گاز بیشتر برداشت می کنند و عدم سرمایه گذاری ایران در دولت نهم منجر به این شده که همسایگان شمالی و جنوبی منابع وثروت مردم ایران را به یغما ببرند و همچنین اهمیت این موضوع کمتر از واگذاری خاک ایران به بیگانگان نیست؟ (وزارت نفت – روزنامه سرمایه 21/02 و 10/02/88)

آیا میدانید عملکرد تنش زای سیاست خارجی احمدینژاد باعث شده:

1- کالاهای وارداتی 42 هزار میلیارد تومان گران خریداری شود.
2- تحریمهای بین المللی امکان تکمیل طرح های نفت و گاز و پتروشیمی و سایرصنایع را غیر ممکن می سازد.
3- باجهای فراوانی در نفت و گاز و انرژی اتمی و حتی در زمینه حقوق ایران در دریای خزر به روسیه داده شود.
4- امکان انتخاب ایران برای عقد قرارداد با شرکت های معتبر و مهم نفت و گاز دنیا از دست برود و بجای آن شرکت های دست چندم چینی و روسی و حتی ویتنامی و اندونزیایی با تکنولوژی عقب افتاده جایگزین آنها شود.
5- طرح ها و کارخانه های جدید ایجاد نشود و مسیر رشد و توسعه کشور بسته شود .
6- و صدها فرصت ثروت و درآمد و میلیون ها شغل از دست برود؟ (بانک مرکزی – بانک جهانی – روزنامه سرمایه 02/03/88)

آیا میدانید سیاست خارجی احمدینژاد با کشور هایی در ارتباط است (جزایر قمر) که دولت آنها حتی پول بلیط هواپیما ندارد و با خرج ایران به کشور ما می آیند؟

آیا میدانید احمدینژاد در سفر به کنیا (کشور آفریقایی) پیشنهاد داده که ایران حاضر است نفت را با 30 درصد تخفیف بفروشد؟ (اکو نومیست شماره های مربوط به اسفند ماه 87)

آیا میدانید یک رئیس جمهور در دنیا به عنوان دکور و نماد یک ملت و کشور مطرح است و لحن صحبت و برخوردهای آقای احمدینژاد باعث شده نگاه جهانی به ایران، یک نگاه منفی و نامناسب باشد؟

آیا میدانید پروژه ماهواره ایرانی امید در دولت های قبلی شروع شده بود و عمده کار آن را دولت خاتمی انجام داده بود؟

آیا میدانید که تعدادی از پروژه ها و طرح ها و کارخانه ها در زمان خاتمی به بهره برداری رسیده و آن زمان افتتاح شده بود ، اما وزرای احمدینژاد دوباره آنها را افتتاح می کنند؟ (روزنامه سرمایه 29/02/88)

آیا میدانید که دولت احمدینژاد شروع حفاری و ساخت تونل البرز را در راه آهن اصفهان – شیراز با نشان دادن تونل دیگری، به عنوان اتمام و بهره برداری به ملت گزارش داد و ملت را فریفت؟ (اعتماد 10/02/88)

آیا میدانید که صدا و سیما عملکرد کوچک احمدینژاد را بسیار بزرگ جلوه داده و بارها برای آن تبلیغ راه می اندازد.

آیا میدانید هزاران میلیارد تومان از درآمد های نفتی به خزانه واریز نشده و مشخص نیست که چه شده است؟ (روزنامه سرمایه 01/02/88 و دیوان محاسبات)

آیا میدانید که برای صادرات میوه ایران، هواپیمایی عوارض سنگینی می گیرد، اما برای واردات میوه عوارض پایین؛ و نتیجه این امر آن شده که میوه های خارجی باعث ورشکستگی باغداران و کشاورزان شود؟ (روزنامه سرمایه 14/02 و 29/01/88)

آیا میدانید که با سیاست های دولت احمدینژاد، سال 1387 با 5 میلیون تن واردات یکی ازبزرگترین وارد کنندگان گندم جهان شده ایم؟ (روزنامه سرمایه 14/02 و29/01/88)

آیا میدانید که در دولت احمدینژاد در طی حدوداً چهار سال فقط 2100واحد مسکن مهر ساخته شده (یعنی سالانه 525 واحد) و با این روند برای رفع مشکل مسکن مردم و جوانان بیش از ده هزار سال زمان لازم است، این در حالی است که تاریخ ایران از زمان هخامنشیان تا به حال 2500 سال بیشتر نیست؟
(سایت مسکن مهر – وبلاگ مهندس عبدالعلی زاده – و یکی از شماره های اردیبهشت روزنامه سرمایه)

آیا میدانید به اعتراف مسئولان دولت و نظر کارشناسان طرح هایی مانند مسکن مهر، بنگاههای زود بازده، اشتغال سریع و سهام عدالت همگی طرح های شکست خورده اند و تقریباً هیچ نفعی برای ملت نداشته و دولت با تبلیغات فراوان از طریق تلویزیون و رادیو توانسته نظر مردم را جلب کند؟ (روزنامه سرمایه 28/02/88)

آیا میدانید در معاونت برنامه ریزی و نظارت رئیس جمهور با راه اندازی دوره های چند ماهه به تعدادی از همکاران دولتی، مدرک فوق لیسانس داده می شود . این در حالی است که در دانشگاهها برای گرفتن مدرک فوق لیسانس بایستی حدود دو سال وقت صرف کرد؟ (روزنامه سرمایه 20/02/88)

آیا میدانید که صدها میلیارد برای راه اندازی گشت های ارشاد توسط احمدینژاد اختصاص داده شده، این در حالی است که احمدینژاد قبل از ریاست جمهوری خود حجاب زنان و دختران و تیپ پسران را مشکل نمی دانست؟ (قانون بودجه 86 و87)

آیا میدانید که ایران از نظر تورم و گرانی چهارمین کشور دنیاست؟(بانک جهانی - روزنامه سرمایه17/02/88)

آیا میدانید با ثروتی که احمدینژاد بر باد داد و فرصت سوزی هایی که کرد، می شد :
1- همه ایرانیان دارای شغلی با حقوق مناسب بشوند .
2- هیچ کس بی خانه نباشد و همه خانه دار شوند .
3- بیش از نصف مناطق خشک و صحرایی ایران را باغ و جنگل و مزرعه کرد .
4- درآمد هر خانواده ایرانی را در سال به بیش از 40 میلیون تومان رساند .
5- ایران را برای همیشه از فقر و بی کاری و عقب ماندگی نجات داد .
(تحلیل مربوط به مطالب با ثروتی که احمدینژاد بر باد داد چه کارهایی ممکن بود؟)

آیا میدانید که در دولت احمدینژاد علی رغم اینکه درآمدهای سالانه 4 برابر درآمد سالانه خاتمی بود، بودجه تحقیقات علمی 5/4 برابر کاهش یافته است؟ (قانون بودجه 86 و87)

آیا میدانید در هر جامعه ای هر چه تحقیقات علمی بیشتر باشد، ثروت و درآمد مردم آن کشور نیز بیشتر می شود؟ مثلاً 26 درصد تحقیقات علمی دنیا در آمریکا انجام می شود و حدود 27 درصد از ثروت تولیدی سالانه در جهان متعلق به آمریکاست . (بانک جهانی - گزارش سازمان ملل متحد)

آیا میدانید که دولت احمدینژاد استادان توانمند و نامدار و با تجربه را در دانشگاهها باز نشسته می کند؟ (اخبار مختلف چند سال اخیر)

آیا میدانید سازمان مدیریت و برنامه ریزی در هر کشوری، مغز برنامه ریزی برای پیشرفت آن کشور است، و آقای احمدینژاد آن سازمان را منحل کرد؟

آیا میدانید دولت احمدینژاد با کنار گذاشتن برنامه توسعه چهارم، که بسیار برنامه پیشرفته و علمی بود، امکان ایجاد 560 هزار میلیارد تومان درآمد برای کشور و مردم را از بین برد؟ (برنامه توسعه چهارم)

آیا میدانید بر اساس گزارش رسمی دیوان محاسبات کشور (وابسته به مجلس همفکر دولت) در بودجه سال 1386، 54 درصد تخلف توسط دولت احمدینژاد صورت گرفته و رقم تخلفات در آن سال به 66 هزار میلیارد تومان می رسد؟ (گزارش دیوان محاسبات مجلس - روزنامه سرمایه 24/01/88)

آیا میدانید که در بودجه سال 1385 دولت 2000 مورد تخلف داشته است و عمده این تخلفات مربوط به وزارت نفت بوده، یعنی پولدار ترین وزارتخانه؟(گزارش دیوان محاسبات مجلس - روزنامه سرمایه 24/01/88 و 23/11/87 و 21/11/87)

آیا میدانید به هنگام قرائت گزارش دیوان محاسبات در مورد تخلفات دولت، در مجلس، به علت کثرت تخلفات انجام شده تعدادی از طرفداران احمدینژاد سعی در جلو گیری از خواندن تخلفات می کردند؟ (روزنامه سرمایه 19/12/87)

آیا میدانید که دولت احمدینژاد بخشی از بودجه عمرانی را صرف کارهایی مانند ساخت باشگاه ورزشی و امثال آن کرد تا رای جوانان را برای مرحله دوم ریاست جمهوری خود جذب کند؟(روزنامه سرمایه 010/02/88 – گزارش دیوان محاسبات مجلس)

آیا میدانید دولت بودجه وزراتخانه های خود را حد اقل 80 درصد افزایش داده اما بودجه سازمان هایی مثل بازرسی، مجلس و غیره را که گزارش تخلفات دولت را داده اند حدوداً 50 درصد کاهش داده است؟ (روزنامه سرمایه 19/12 و 21/11/87)

آیا میدانید بر اساس گزارش دیوان محاسبات مجلس، یعنی اصلی ترین و رسمی ترین نهاد نظارتی کشور، دولت احمدینژاد متخلف ترین دولت ایرانی در زمینه بودجه، از نظر تعداد و مبلغ بوده و روزانه 7 تخلف بودجه ای در دولت صورت گرفته است ؟ (گزارش دیوان محاسبات مجلس - روزنامه سرمایه 1/02/88)

آیا میدانید در دولت احمدینژاد بیش از 2000 میلیارد تومان شکر وارد کشور شد و این مقدار شکر برای 10 سال مصرف ایران کفایت می کرد، و با عث تعطیلی کارخانجات شکر و بیکاری صدها هزار نفر کشاورز چغندر کار و کارگران کارخانجات شده است؟ (روزنامه سرمایه 05/02/88)

آیا میدانید که همین دولت از پرداخت فقط 45 میلیارد تومان به چغندرکاران که ده ها هزار خانواده زحمتکش و فقیر هستند، خودداری کرد؟ (روزنامه سرمایه 05/02/88)

آیا میدانید در همین مدت چند ماه اخیر بیش از 200 دانشجو بخاطراظهار نظر و عقیده در دانشگاه ها توسط دولت نهم اخراج شده اند؟ (اندیشه نو 24/02/88)

آیا میدانید که اتحادیه اروپا که بیش از 30 کشور ثروتمند می باشد، به پاکستان 640 میلیون دلار، اما دولت احمدینژاد به تنهایی 330میلیون دلار کمک می کند؟ (روزنامه سرمایه 29/01/88)

آیا میدانید که مدیران شرکت ها، کارخانجات، بانک ها و سازمان های پولدار در آستانه انتخابات ریاست جمهوری توسط دولت احمدینژاد عوض شده اند؟ (روزنامه های مختلف فروردین و اردیبهشت)

آیا میدانید قول احمدینژاد در شهریار، برای هر نفر ایرانی ماهانه هفتاد هزار تومان، واقعی نبوده و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس طرفدار دولت نیز گفته وعده احمدینژاد را باور نکنید، درست نیست؟ (روزنامه سرمایه 14/02 و08/02/88)

آیا میدانید طرفداران قبلی احمدینژاد اکثراً از ایشان رویگردان شده و انتقادهای شدیدی از وی می کنند . مثلاً یکی از مطرح ترین آنها گفته " باید از آقای احمدینژاد پرسید که آیا در صندوق ذخیره ارزی باز بود یا ته صندوق سوراخ بود که همه دلار های نفتی پرید "؟ (اعتماد 17/02/88)

آیا میدانید رشد سرمایه گذاری صنعتی از 86 درصد مثبت در سال 1383 به 16 درصد منفی در سال 1387 رسیده است یعنی 102 درصد کاهش یافته؟ (روزنامه سرمایه 17/02/88)

آیا میدانید عملکرد احمدینژاد باعث شده که بیش از 80 درصد مردم زیر خط فقر زندگی کنند؟

آیا میدانید که حوادث حین کار کارگران در سال های اخیر افزایش داشته و مورد آخر آن مرگ 12 کارگر معدن کار کرمانی در معدن باب نیزو در اول اردیبهشت بوده است؟ (روزنامه سرمایه 05/02/88)

آیا میدانید که در سفر های استانی احمدینژاد، دانش آموزان را از شهر های مختلف برای استقبال از ایشان می بردند و در سفر به استان فارس، هفت دانش آموز که از فسا به شیراز برده می شدند، در تصادف کشته و مجروح شدند؟

آیا میدانید که با ثروت و اعتباری که دولت احمدینژاد از بین برد، حداقل امکان 25 میلیون اشتغال وجود داشت . یعنی نه تنها هیچ بیکاری وجود نداشت، بلکه چند میلیون نفر خارجی نیز بایستی در ایران کار می کردند؟ (روزنامه سرمایه 10/02/88)

تهیه کنندگان:
دکتر بهزاد اکبرپور، مهندس اردوان عبدلی کلور، مهندس منصور رضایی، مهندس سیدمحسن خالقی

(ستاد بنیان آزادی) خرداد ماه

چه خبره زندان اوین


Image and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPic

تجمع خانواده های دستگیرشدگان در مقابل زندان اوین

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

تجمع خانواده های دستگیرشدگان در مقابل دادگاه انقلاب و زندان اوین

بنابه گزارشات رسیده از صبح امروز صدها نفر از خانواده های دستگیر شدگان در مقابل دادگاه انقلاب و زندان اوین تجمع کردند و خواستار اطلاع یافتن و آزادی عزیزانشان شدند.

از ساعت 08:00 صبح امروز شنبه 20 تیرماه صدها نفر از خانواده های دستگیر شدگان 18 تیر و سایر خانواده مقابل زندان اوین و دادگاه انقلاب تجمع کردند.تعداد کسانی که در مقابل دادگاه انقلاب تجمع کردند صدها نفر می باشند. خانواده های دستگیر شدگان 18 تیر و سایر خانواده خواستار مطلع شدن از وضعیت و شرایط عزیزان خودو آزادی آنها هستند. خانواده از محل بازداشت عزیزانشان و وضعیت آنها بی خبر هستند. گفته می شود در اعتراضات 18 تیر بیش از 100 نفر دستگیر شده اند که در بین آنها تعداد زیادی از خانم ها می باشند.
دستگیر شدگان در ابتدای به کلانتری 148 ، آگاهی شاپور و ستاد پیگیری وزارت اطلاعات و نقاط دیگر منتقل شدند . ولی از سرنوشت و محل بازداشت فعلی آنها خبری در دست نیست. بازداشتگاههای فوق از محلهای شکنجۀ وحشیانۀ دستگیر شدگان می باشد و در کلانتری 148 منجر به مرگ دستگیر شدگان در زیر شکنجه شده بود که در اطلاعیه های قبلی اسامی آنها ذکر شده.
دادگاه انقلاب از تایید اسامی دستگیر شدگان روز پنجشنبه 18 تیر خوداری می کند و حاضر به پاسخگوی در مورد وضعیت عزیزان آنها نیست.خانواده ها در درون و بیرون دادگاه انقلاب در انتظار روشن شدن وضعیت عزیزانشان هستند. تنها جوابی که دادگاه انقلاب به این خانواده میدهد بروید خود ما به شما خبر خواهیم داد.

از طرفی دیگر تعدادی از خودروهای نیروی انتظامی در مقابل دادگاه انقلاب مستقر شده اند. تا از حرکتهای اعتراضی خانواده ها جلوگیری کنند.

لیست اسامی تعدادی از دستگیر شدگان روز پنجشنبه 18 تیر ماه که محل بازداشت آنها هنوز نامشخص می باشد را برای ارسال به سازمانهای حقوق بشری و اطلاع عموم انتشار میدهیم

1- محمد رضا محمودي 24 ساله ليسانس شيمي در امير آباد بازداشت شده 2- سارا يدالهي 26 ساله ديپلم در انقلاب بازداشت شده 3- بهاره باقرپناه 23 ساله فوق ديپلم كامپيوتر در خيابان 16 آذر بازداشت شده 4- وحيد مددي 21 ساله دانشجوي تاريخ در انقلاب بازداشت شده 5- سينا محمدي 19 ساله ديپلم در كارگر شمالي بازداشت شده 6- صادق احمدي 28 ساله ليسانس عمران در انقلاب بازداشت شده 7- حشمت شريفي 23 ساله ديپلم و شغل آزاد در جمالزاده بازداشت شده 8- محمد آزادي 21 ساله دانشجو در امير آباد بازداشت شده 9- محسن كريمي 18 ساله محصل در امير آباد بازداشت شده 10- مينا رستگار 22 ساله منشي در ولي عصر بازداشت شده 11- احد وفازاد 31 ساله شغل آزاد(كتابفروش) در انقلاب بازداشت شده 12- مرتضي تاكستاني 26 ساله ليبسانس رياضي محض ، كارمند در خيابان وصال بازداشت شده 13- رضا يونسي 29 ساله ليسانس شيمي شغل آزاد در انقلاب بازداشت شده 14- بهادر كلاهي 24 ساله ليسانس حسابداري كارمند شركت خصوصي در اميرآباد بازداشت شده 15- مختار قاسمي 23 ساله فوق ديپلم عمران در انقلاب بازداشت شده 16- حامد ميرزاخاني 22 ساله فوق ديپلم كامپيوتر (طراحي)در امير آباد بازداشت شده 17- سعيد صباغي 19 ساله محصل 18- جلال نوري 30 ساله شغل آزاد در خيابان كارون بازداشت شده 19- آيدين ميرزايي 25 ساله شغل آزاد ديپلم در كارگر بازداشت شده 20- حسين صفري 20 ساله دانشجودر انقلاب بازداشت شده 21- فرزانه ابوالقاسمي 24 ساله ليسانس روانشناسي در امير آباد بازداشت شده 22- ايمان جلالي جعفري 22 ساله دانشجو 23- اميد محمدي 26 ساله شغل آزاد در انقلاب بازداشت شده 24- نادر عباسي 27 ساله ليسانس كشاورزي در امير آباد بازداشت شده 25- وحيد شاهدي 22 ساله شغل آزاد در خيابان 16 آذر بارداشت شده 26- عبدالحميد باغباني 32 ساله فوق ديپلم برق در كارگر بازداشت شده 27- معين منصوري 22 ساله فوق ديپلم در كارگر بازداشت شده 28- سيد متين حسيني 19 ساله دانشجو و طراح در انقلاب بازداشت شده 29- عرفان عليداش 25 ساله ليسانس رياضي و كتاب فروش در انقلاب بازداشت شده 30- حسين حسني 26 ساله ليسانس ادبيت عرب در خيابان ابوريحان بازداشت شده 31- محمد رضا پاشايي 26 ساله ديپلم شغل آزاد در امير آباد بازداشت شده 32- عليرضا حسامي 23 ساله فوق ديپلم كامپيوتر 33- مصطفي مجيدي 27 ساله ليسانس مديريت در انقلاب بازداشت شده 34- آرش رادپور 29 ساله شغل آزاد در جمالزاده بازداشت شده 35- مسعود قاضي 20 ساله شغل آزاد در امير آباد بازداشت شده 36- محمد امير اميني 26 ساله در انقلاب بازداشت شده 37- محمد رضا فرضی متولد 1358 فرزند ابراهیم

بازداشت شدگان فوق در معرض خطر جدی شکنجه قرار دارند. لذا از هموطنانمان در خارج و داخل کشور و انسان دوستان جهان خواهان اقدامات جهانی برای حمایت از آنها و همچنین خواستار آزادی تمامی زندانیان سیاسی در ایران شوند.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، شرکت در اعتراضات علیه استبداد حاکم حق مشروع و قانونی هر ایرانی می داند و از دبیر کل و کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل و سایر مراجع بین المللی خواستار اقدامات عاجل برای آزادی فوری و بی قید وشرط تمامی زندانیان سیاسی در ایران است.

20 تیر 1388 برابر با 11 ژولای 2009

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل
سازمان دیدبان حقوق بشربزرگترين اعتراض مدنی ميليونی


Image and video hosting by TinyPic
در بزرگترين اعتراض مدنی ميليونی ، قانونی و شبانه در ايران و در سه شنبه شب 30 تير ماه 1388( به ياد جان باختگان روز 30 خرداد که در حکومت نظامی کشته شدند از جمله ندا آقا سلطان) از مردم ايران درخواست مي گردد دقيقاً در ساعت 9:00 شب و با آغاز اخبار ساعت 9 همگی يک وسيله برقی پر مصرف ( ترجيحاً اتو يي که روی درجه آخر هست و يا جاروبرقی، سشوار، هيتر و ...) را برای 240 ثانيه( 4 دقيقه) به برق متصل کنيد( اگر مي خواهيد بيشتر تأثير گذار باشيد همزمان 2 يا سه وسيله را با هم به برق بزنيد). توجه کنيد که زمان بسيار و بسيار مهم است. در صورتی که حتی 10 ثانيه تأخير داشته باشيد از قافله عقب خواهيد ماند.


با همکاری 3 ميليون خانواده در ايران دقيقاً در ساعت 9 شب که خود را با دينگ دينگ کردن آغازی شروع اخبار ساعت 9 شب شبکه اول هماهنگ کرده و با دينگ آخر و شروع اخبار، اتوی خود ( يا سه شوار و يا هر وسيله پر مصرف از قبيل هيتر و ...) را به برق می زنند، شوکی به شبکه نيروگاهی ايران وارد آمده و شبکه برق کشور ناچار به قطع بارها و خاموشی مطلق خواهد شد.

توصيه ايمنی: پس از قطع برق فوراً وسيله برقی و يخچال خود را از برق بيرون بکشيد تا در هنگام وصل مجدد برق که حدود 2 ساعت طول مي کشد ضمن اينکه يخچال شما آسيب نمی بيند، هم وطنان ما در اداره مرکزی ديسپاچينگ ملی برق نيز سريعتر بتوانند شبکه برق را بازيابی و برق شما را وصل کنند.

نکته مهم : بعيد نيست که در روز 30 تير ماه حکومت زمان اخبار ساعت 9 را عوض کند و يا در شهرهای مختلف اخبار را با تأخيرهای جداگانه پخش کنند . مثلاً اخبار را ساعت 9:01 دقيقه پخش کنند. مهم نيست. ما با شروع اخبار وسيله های برقی را به برق متصل مي کنيم. اين کار حکومت چون به تفکيک هر شهر انجام مي شود تأثيری ندارد. و اگر آن شب اخبار ساعت 9 را پخش نکردند، با اخبار ساعت 10 شبکه سه اين کار را انجام مي دهيم. اگر اخبار ساعت 10 شبکه سه نيز پخش نشد با اخبار ساعت 10:30 شبکه 2 اين کار را مي کنيم.

اين کار و تحمل ماکزيمم 2 ساعت بی برقی نتايج ذيل را به همراه دارد.

1) وحدت ملی را به رخ حکومت ديکتاتوری مي رسانيم

2) اين خبر مانند بمب در تمامی دنيا صدا مي کندو غير قابل کتمان مي باشد( ديگر نمي توانند بگويند اينها خارجی هستند و وجود مردم را کتمان کنند)

3) دژخيمانی که هنوز در خوابند يآ خود را به خواب زده اند با قطع برق کل ايران، برق آنها نيز قطع شده و می فهمند که رفتنی هستند (شايد به راه راست برگردند).

4) ديگر با استفاده ابزاری از انگ منافق، بسيج و سپاه قادر به مقابله و سرکوب با مردم عادی نيستند.

5) حکومت ديکتاتور از قدرت اتحاد ملت به ترس و وحشت خواهد افتاد

6) ملت ايران خود را باور خواهند کرد و برای حرکتهای بعدی آماده خواهند شد.

7) بدون اينکه حتی خون يک نفر هم ريخته شود و يا کسی شناخته شده و به زندان بيفتد يک راه پيمايي ميليونی شبانه کرده ايم.

8) پس از خاموشی مطلق ( توضيح اينکه در 30 تير ماه ، ماه در ساعت 9 شب در آسمان نبوده و همه جا تاريک و بدون هيچگونه نوری مي گردد) می توانيم بدون ترس از نفوذيان رژيم کودتا فرياد آزادی و الله اکبر سر دهيم.

9) با توجه به اينکه قطع سراسری برق يک کشور جزء حوادث تاريخی آن کشور مي باشد، اتحاد ايرانيان ظلم ستيز و شب 30 تير ماه به تاريخ مي پيوندد.


پس همراه شو هم وطن و اين مطلب را حداقل به 10 نفر از بستگان خود که دسترسی به اينترنت ندارند با توضيح کافی در خصوص اهميت هماهنگی در زمان اتصال وسيله برقی دقيقاً در ساعت 9 شب و قطع وسيله های برقی پس از خاموشی بگو.

مطلب ذيل را برای مهندسان برق قدرت دارای تخصص مطالعات سيستم مينويسم که آنها نيز با قدرت مضاعف همراه شوند.

1) شبکه برق ايران در ساعت 9 شب حدود 3000 مگاوات توليد رزو آبی در 25 واحد نيروگاهی دز، کارون، مسجد سليمان، کرخه و ... دارد که اين واحدها به دليل خصوصيت واحدهای آبی به سرعت وارد مدار شده و پاسخ گاورنر آنها بسيار سريع مي باشد.. ولی مطمئناً حکومت با اطلاع از قصد ملت به اين کار، واحدهای نيروگاهی را به حالت Stand By روشن در مدار قرار خواهد داد. ولی در صورتيکه 3 ميليون خانواده با هم و به فاصله 10 ثانيه ماکزيمم اتوهای خود را به برق بزنند، توان اکتيوی حداقل برابر با 3،000،000 ضربدر 1000 وات ( متوسط) که برابر با 3000 مگاوات مي شود از شبکه درخواست مي شود که فرکانس را با افت بيش از 5 هرتز مواجهه مي کند. با توجه به افزايش توان واحدهای آبی متوسط 10 مگاوات بر ثانيه تا رسيدن به شرايط Stable جهت جبران توان اکتيو لازم ( تلفات 17 درصدی را در اينجا صرفنظر کرديم) بيش از 14 ثانيه زمان لازم است. پس واحدهای نيروگاهی قادر به جبران توان اکتيو درخواستی نخواهند بود و رله های Under Frequency و رله های نرخ کاهش فرکانسی ( dF/dt ) عمل نموده و شبکه ايران Black out مي گردد.

2) با توجه به اينکه حکومت ممکن است قبل از ساعت 9 خاموشی بدهد و بارهای شبکه را از مدار خارج کنند( که به احتمال بسيار زياد اين کار را خواهند کرد) تنها 2 راه جود ارد. اول اينکه مردم دقيقتر و با سرعت عمل بيشتر و دقيقاً راس ساعت 9 اتوی خود را به برق بزنند (كه احتياج به فرهنگ سازي و كمك همه سطوح تحصيل كرده به مردم دارد) و در کمتر از 5 ثانيه 3 هزار مگاوات درخواست بار ايجاد کنند. دوم اينکه تعداد مردمی که اين کار را مي کنند 2 برابر شود یعنی 6 ميليون خانواده اين کار را بکنند.

3) همچنين در صورتيکه( به احتمال 1 درصد) شوک اول را نيروگاه ها بتوانند تحمل کنند( كه نمي توانند) به دليل اينکه اتوها دارای ترموستات هستند، نوسانات بعدی قطع و وصل اتوها کار را يکسره مي کند.

پس به ياری سبز همه ايرانيان با غيرت و وطن دوست نيازمنديم


http://iranbbb.org/46466.htm


من تو را آباد ميسازم وطن.


Image and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPic

این منم کوروش پسر ماندانا و کمبوجیه،پادشاه پهناورترین سرزمین های ادمی،از بلندی های پارسوماش تا بابل بزرگ،که جز ازادی اواز دیگری نیاموخته ام و اواز دیگری نخواهم اموخت.هشدارتان می دهماو که به کشتن ازادی بیاید هرگز از هوای اهورا خوشبو نخواهد شد.بخشوده نخواهد شد.بزرگ نخواهد شد.این سخن من است.من به یقین و عدالت باور دارم.من زندگی ها خواهم ساخت،خوشی ها بسیار خواهم اورد،و ملتم را سربلند ساحت زمین خواهم کرد.زیرا شادمانی او شادمانی من است.سلوک سربازان من سلوک پارسیان سرزمین من است.ما برای ازادی مردمان امده ایم،تباهی و تیرگی از ما نیست،وحشت و شقاوت از ما نیست،تازیانه و تجاوز از ما نیست،ما اورندگان ازادی مردمان هستیم.،تنها ترانه و شادمانی باشد.همین و دیگر هیچ.این فرمان من و فرمان فرشتگان زمین است.من پیام اور امید و شادمانی را دوست می دارم.پیروزی باد بر سکون سایه را دوست می دارم،وزیدن زنده گندم زاران را دوست می دارم،خنیاگران و گهواره بانان را دوست می دارم،محبت مردمان و ازادی آوازشان را دوست می دارم.من راستی و درستی را دوست می دارم.پس ای ستم دیدگان فراوانی و خوشی هایتان بسیار باد،فرزندان برومند و برکت نانتان بسیار باد،نان و نمک،خواب آرم و بیداری بارانتان بسیار باد.

برگزیده ای از سخنان کورش بزرگ

تقدیم به مبارزان ایران زمین

Image and video hosting by TinyPic


Image and video hosting by TinyPic


خاكِ پدران است كه دستِ دگران است
فرياد به فرياد بيفزاى، كه وقت است

اى خشمِ به جان تاخته، توفانِ شرر شو
اى بغضِ گل انداخته، فريادِ خطر شو

اى روىِ برافروخته, خود پرچمِ ره باش
اى مشتِ برافراخته, افراخته ترشو

اى حافظِ جانِ وطن، از خانه برون آى
از خانه برون چيست كه از خويش به در شو

گر شعله فرو ريزد، بشتاب و مينديش
ور تيغ فرو بارد، اى سينه سپر شو

خاكِ پدران است كه دستِ دگران است
هان اى پسرم، خانه نگهدارِ پدر شو

ديوارِ مصيبت كده ىِ حوصله بشكن
شرم آيدم زين همه صبرِ تو، ظفر شو

تا خود جگرِ روبهكان را بدرانى
چون شير درين بيشه سراپاى،جگر شو

مسپار وطن را به قضا و قدر اى دوست
خود بر سرِ آن، تن به قضا داده، قدر شو

فرياد به فرياد بيفزاى، كه وقت است
در يك نفسِ تازه اثرهاست، اثر شو

ايرانىِ آزاده! جهان چشم به راه است
ايران ِكهن در خطر افتاده، خبر شو

مشتى خس و خارند، به يك شعله بسوزان
بر ظلمتِ اين شامِ سيه فام، سحر شو

شهرام ناظری

ارسال شده توسط سرباز وطن

۱۳۸۸ تیر ۱۹, جمعه

مبارکشون باشه خوشبخت بشن

Image and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPic

حساب بانکی سران بدبخت حکومت اسلامی

Image and video hosting by TinyPic


Foreign Bank Accounts of

Iranian leaders

cid:1.479638636@web65104.mail.ac2.yahoo.com


1) Ali Khamenei


- Sparkasse Bank (Frankfurt/Germany)

Acct.# 234075617: DM 112.1 Millions
- Corner Bank (Geneve/CH) Acct. # 217824: US$ 97 Millions

- Banque Cantonale (Lausanne/CH) Acct. # 71713: US$ 73.2 Millions

cid:2.479638637@web65104.mail.ac2.yahoo.com


2) Ali Akbar Hashemi Rasfandjani


- Union Bank Suisse (Geneve/CH) Acct.# 223870390: SF 532.5 Millions

- Societe Generale ( Z urich/CH) Acct.# 30064183: DM 477.2 Millions

- Sparkasse (Ciborg/Germany) Acct. # 2957132: DM 238.2 Millions

cid:3.479638637@web65104.mail.ac2.yahoo.com


3) Mohammad Ali Tasskhiri

Societe Generale (Geneve/Ch) Acct.# 500032654 :DM 280.7 Millions


- Midland Bank (London/UK) Acct.# 832-150270: BP 12.2 Millions

- Dressdner bank (Dusserdolf/Germany) Acct.# 8354783: DM 48.3 Millions

cid:4.479638637@web65104.mail.ac2.yahoo.com

4 ) Mohammad Golpayegani


- Credit Bank Suisse (Geneve/CH) Acct.# CEO7680: SF 85.7 Millions

cid:5.479638637@web65104.mail.ac2.yahoo.com


5) Bijan Namdar Z angene


- Union Bank Suisse (Geneve/CH) Acct.# 314380320: US$ 141.7 Millions


6) Habibollah Asgar Aladi


- Corner Bank (Geneve/CH) Acct. # 3983BHK: US$ 180 Millions

cid:6.479638637@web65104.mail.ac2.yahoo.com


7) Ahmad Jannati


- Midland Bank (London/UK) Acct.# 92114016: BP 54.2 Millions

cid:7.479638637@web65104.mail.ac2.yahoo.com


8) Abdollah Nategh Nouri


- Union Banque Suisse (Geneve/CH) Acct.# 2102120321ND: USD 123.9 Millions

- Deutsh bank (Hamburg/Germany) Acct.# 03223486: DM 64.1 Millions


9) Mohsen Rafighdoost


- Union Banque Suisse (Geneve/CH) Acct.# 2183130687: USD 122.7 Millions


10) Mohsen Hashemi Bahremani


- Deutsh bank (Munchen 3/Germany) Acct.# 1732736: DM 370.7 Millions

- Credit Bank (Geneve/CH) Acct.# 928530FC: USD 178.2 Millions

cid:8.479638637@web65104.mail.ac2.yahoo.com


11) Abbas V aez-Tabassi


- Corner Bank (Geneve/CH) Acct.# FAH7272: SF 97.2 Millions

- Sparkasse (Hamburg/Germany) Acct #. DFH72251660: USD 216.7 MillionsÂ


12) Hossein Shariatmadari


- Midland Bank (London/UK) Acct.# 34414011: BP 37.8 Millions


13) Mohsen Rezai


- Union Banque Suisse (Geneve/CH) Acct.# 442760430: USD 78.2 Millions

- Credit Bank (Geneve/CH) Acct.# FAH7967: SF 52.7 Millions


14) Massood Movahedian


- Commerz Bank (Koln/Germany) Acct.# 3528817: DM 287.8 Millions


15) Kamal Kharrazi


- Corner Bank (Geneve/CH) Acct.# AMF4567: USD 18.2 Millions


cid:12.479638637@web65104.mail.ac2.yahoo.com


16) Ali-Reza Mo-ayeri


-Societe Generale (Geneve/CH) Acct.# 50024814: USD12.6 Millions

17) Hossein Kordi

-Corner Bank (Geneve/CH) Acct.#14710025: USD 14.7 Millions

18) Abbas-Ali Forooghi

-Corner Bank (Geneve/CH) Acct.# 12930034: USD 10.7 Millions


شب ناز


خاک برسر جمهوری اسلامی و وطن فروشان ایران


Image and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPic


واشنگتن،10 ژوئیه (تلویزیون واشنگتن)—در اعتراض به کشته شدن یک زن مسلمان عرب در دادگاهی در شهر درسدن آلمان، تعدادی از بسیجیان و حزب الله نمازگزار در نماز جمعه امروز تهران، طی حرکتی نمادین دست به تشییع پیكر شخص مقتول و سوگواری برای وی زدند.

مروه الشربینی، زن مسلمان مصری ساکن شهر درسدن آلمان، هفته گذشته و در حالیکه دادگاه آلمان در حال رسیدگی به شکایت وی از یک آلمانی بود، توسط فرد مذکور بضرب چاقو کشته شد. به گزارش ایسنا، قاتل پیشتر از این در یکی از پارکهای شهر، مروه شربینی را تروریست خوانده بود که همین امر باعث شکایت مروه از الکساندر دابلیو (قاتل) شد.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، حزب الله و بسیجیان تهران که تشییع کنندگان پیکر نمادین مروه بودند، بعد از نماز جمعه، طی راهپیمائی از دانشگاه تهران به سوی میدان فلسطین، علیه اسرائیل،آمریکا و آلمان شعار سر دادند.
آنها با تجمع در میدان فلسطین و ادامه دادن به شعارهای فارسی و عربی، قطعنامه ای صادر کرده و طی آن، «سکوت مجامع جهانی حقوق بشر را محکوم» و «خواستار پیگیری قتل» مذکور شدند.

در مراسم فوق، چند نفر از زنان حاضر در راهپیمائی به ایراد سخنرانی برای حضار پرداختند.
به گزارش ایرنا، یکی از سخنرانان که نام وی اعلام نشد، در این زمینه خاطرنشان کرد: «ما زنان مسلمان سکوت نکرده و بیداری دنیا در برابر این جنایت نژاد پرستانه و ضد مذهب را می طلبیم.چطور رئیس جمهور آمریکا از کشته شدن ندا آقاسلطان اظهار تاسف می کند و اشک تمساح می ریزد، اما شهادت مروه الشربینی را امری داخلی و سخیف معرفی می کند.»
یکی دیگر از سخنرانان، ضمن «مشکوک» خواندن قتل ندا آقاسلطان، دختر جوانی که در جریان اعتراضات اخیر به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ایران، هدف گلوله قرار گرفت،خاطرنشان کرد: «خانمی در تظاهرات اغتشاشگران تهران به طرز مشکوکی در یک کوچه کشته می شود، تمام رسانه های غربی فیلم آن را بارها پخش می کنند. اما در دادگاهی که دوربین های مداربسته همه تصاویر را ضبط می کند، حتی یک عکس از کشته شدن زن مسلمان مصری متشر نمی شود.»
با اینکه توماس ستگ، سخنگوی دولت آلمان، خاطرنشان کرده بود «دولت در این مورد سکوت نکرده و حادثه ی رخ داده نفرت انگیز است و همه را شوکه کرده و هراسانده است»، با اینحال وزارت خارجه جمهوری اسلامی، شامگاه دیشب، سفیر آلمان را به آن وزارتخانه احضار کرد.
به گزارش مهر، همزمان، حمیدرضا حاجی بابائی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، قتل زن محجبه مصری را «حمله به دین اسلام» ذکر کرد و این عمل را «حمله به دموکراسی و آزادی بیان» دانست.


نه موسوی نه سازگارا بلکه خود مردم هستند!


Image and video hosting by TinyPic


Image and video hosting by TinyPic

رهبر حرکت اعتراضی مردم (جنبش سبز) نه موسوی نه سازگارا بلکه خود مردم هستند!

به نظر می رسد جنبش سبز دچار یک استحاله بزرگ شده است. این جنبش از ابتدا با نام میرحسین موسوی شروع شد ولی به نظر می رسد دارد با عبور از موسوی و یا حتی به همراه بردن خود او وارد مرحله جدیدی می شود. موسوی در مورد تظاهرات ۱۸ تیر تا این لحظه سکوت اختیار کرده است. سکوت او زیاد هم دور از ذهن نیست. شاید خودوی نیز دریافته که این موج اعتراض دیگر فقط به اعتراض به تقلب در انتخابات محدود نیست .بلکه سایر مطالبات مردم رانیز دربر می گیرد. هر چقدر از سرکوب حکومت و تاثیر فضای ترسی که ایجاد کرده مطمئن باشیم باز کسانی بودند که امروز نترسیدند و آمدند و برای نخستین بار شعار «مجتبی بمیری رهبری را نبینی» سر دادند. این شعار را نه موسوی نه سازگارا که این روزها نقش جانشین رهبر جنبش را ایفا می کند توصیه ننمودند. این شعار را خود مردم از ته دل سردادند تا نفرتشان را از این حکومت سرکوبگر اعلام کنند.

کسی چه می داند؟ شاید جنبش سبز به آرامی با هدایت خود مردم و بدون هیچ رهبری متمرکز تنها با اتکا با خودش پیش برود . اینجاست که کار برای حکومت دشوار خواهدشد. چون با سرکوب دهانها را می شود بست ولی افکار را نمی توان مسدودنمود. مردم ناراضی، مردم خسته از این همه ظلم و فساد و تباهی از هر فرصت و مناسبتی به بیرون می آیند تا با اتکا به خودشان نارضایتی خودشان را اعلام کنند.خلاصه اینکه رهبر این جنبش این روزها نه موسوی نه سازگارا بلکه خود مردم هستند.

ذره بین

قابل توجه بازاریان

Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic


ای بازاری اگر وطن دوست هستی ایران دوست هستی ایرانی هستی بپاخیز

دلیل این سکوت و بی تفاوتی شما چیست؟چرا چششاتون رو پشت دستهاتون قایم کردید مگه ایرونی نیستید نکنه ما بچه ها و هم وطن های شما نیستیم که این طور کتک میخوریم کشته میشیم وحقمون رو میخورند! اگه واسه مالیات باشه اعتصاب میکنید ولی واسه کشتار ملت و حق خوری دم نمیاید! در این شکی نیست که این رژیم برای خیلی از شما هم نونه هم ابه هر چی دلتون بخواد به مردم میفروشید و قالب میکنید هیچ کس هم نظارتی بر شما نداره تو این سالها هم با احتکار و کم فروشی و گران فروشی ثروتی بهم زدید که بیا و تماشا !! ما نمیترسیم ولی خیلی ها هم با ما نیستند که شما از اونهایید ولی یادتون باشه که این رفتارتون رو فراموش نمی کنیم این روزها خیلی ها به ما پشت پا میزنند خیلی ها ما رو تنها میزارند خیلی ها ادرس غلط میدند وخیلی ها هم این ظلم رو میبیند و دم نمیاند از دید ما همه شما خیانت کارید !بترسید از روزی که مردم بخاطر این پرده کشی شما بر حقیقت شما رو از گروه خامنه ای و احمدی نژاد بدونند و هجوم بیارند و بازار رو به اتیش بکشند ! فرستی نمونده مسیر خود تون رو انتخاب کنید


آقای رویانیان، آشغال اون بی پدری هستش............

Image and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPic


گاهی وقت ها فکر می کنم از ما مردم ایران بیچاره تر در این دنیا وجود ندارد، میگید چرا؟
شخصی به اسم رویانیان که رییس پلیس راهنمایی و رانندگی است مردم ایران رو آشغال خطاب کرده است. این آقا مدعی است که از خامنه ای پاک تر و منزه تر و درستکار تر و …. در دنیا وجود ندارد و کسانی که در پی تغییر وی هستند عده ای آشغال هستند.
این همه ظلم و ستم و شکنجه ای که این نظام در حق مردم ایران روا می دارد کم بود که حالا یک آدمی که از نظر من به اندازه ی پشگل گوسفند هم ارزش ندارد میاد و ما رو آشغال خطاب می کنه.
واقعا برخی مواقع نبایستی ادب رو رعایت کرد، برخی مواقع باید جواب این افراد رو مانند خودشون داد، باید گفت آشغال اون بی پدری هستش که توی کثافت رو پس انداخت.


رویانیان: يک عده آشغال دنبال تغيير قانون هستند! مبادا امام را تنها بگذاریم ...

وي به مقايسه رهبر معظم انقلاب و رهبران کشورهاي مختلف جهان همچون مرکل ، سارکوزي ، براون و اوباما پرداخت و گفت : اينهايي که دستشان به خون انسانهاي بي گناه آلوده است به هيچ عنوان نمي توانند رهبران بشريت باشند اما رهبر معظم انقلاب سيد علي خامنه اي انساني پاک ، متقي ، حسيني ، زينبي ، کربلايي و عاشورايي است و واي بر ما که نتوانيم در اين برهه حساس از ولي ، رهبر و امام تبعيت کنيم.

رويانيان با طرح اين سئوال که آيا مي شود دل اين رهبر را شکست، گفت : يک عده آشغال مي گويند اين رهبر ، نظام و قانون را بايد تغيير داد ، ما مگر مرده ايم ، کساني که با اوباما ، بوش ، مبارک نامبارک دستشان در يک کاسه بوده ، مگر مي گذاريم در اين کشور علي تنها بماند ، شهدا و خانواده شهدا اجازه نمي دهند.

وي افزود : گول اين افراد را نخوريد چه کسي پاکتر ، کدام مرجع ، کدام روحاني ، کدام فاضل مثل رهبر ما سراغ داريد مبادا امام را تنها بگذاريم.

وي افزود: مسير و راه ما در تبعيت از ولايت فقيه است و هرگز از دامن ولايت دست بر نخواهيم داشت و ما اين را به شهدا قول مي دهيم و تا آخرين قطره خون که در بدن ماست از رهبر حمايت مي کنيم.

ایمیلهای دریافتی دوستانImage and video hosting by TinyPic


فقط آشغال نبودیم که اون هم شدیم


سوسول ، اراذل و اوباش ، حیوان ، خس و خاشاک ، مگس و جدیدا هم رئیس راهنمایی فرمودند آشغال . خوب شما فکر می کنید ملت ایران برای اونهایی که اون بالا نشست ارزشی دارند ، نه ارزشی ندارند . با خیال راحت هر چه دلشون خواست به ما میگن ، پشت میز میشینن ، پول نفت ما رو میخورن به ریش ما هم میخندن ، تا ولایت فقیه هست همین آش هست و همین کاسه ، فرقی هم بین ولایت فقیه خامنه ای و هاشمی و صانعی و مصباح نیست زیرا اراده ولایت فقیه یعنی برتری بر اراده تمام ایرانیاننامردیم اگه کوتاه بیایم.

دوستای ما برای آزادی ایران کشته شدن ، خیلیا زخمی شدن ، خیلیا هم تو زندانن و معلوم نیست چه بلایی داره به سرشون میاد.
این نه تنها باعث ترس من نشده بلکه احساس می کنم وظیفمو بیشتر و بار مسئولیتمو سنگین تر کرده.
حتی تصورشم برام عذاب آوره که یکی برادرمو بکشه و من سکوت کنم.
فقط می خوام این رو بدونن که حتی به قیمت جونمم شده نمی زارم خونشون پایمال بشه.
آقای موسوی بعد خدا امید مردم شما هستید ، نمی دونم دارید چی کار می کنید ولی بدونید ما الان تو راه بدون بازگشتی قدم گذاشتیم که به هیچ وجه نه میتونیم و نه حق داریم عقب نشینی کنیم.
مسلما هیچکس دلش نمی خواست به اینجا بکشه ولی مجبورمون کردن ، حتی تا این حد گستاخ شدن که مردم رو تهدید می کنن ، به خونه هاشون حمله می کنن.
آیا ما انقلاب کردیم که به این برسیم؟ ما تو 8 سال دفاع مقدس این همه کشته دادیم که به اینجا برسیم؟
فقط می خوام به عنوان عضو کوچکی از ملت بزرگ ایران این رو بگم که :”نامردیم اگه کوتاه بیایم.”

تلفن کنترل بود و ما می‌دانستیم

تلفن کنترل بود
و ما می‌دانستیم

حالا آنجا پرونده قطوری هست از داستان عاشقانه ما
از گفتگوهای تلفنی بی‌پروا
از سکوت‌های پر از شاید و امّا

شاید یک روز به جرم حرف‌های غیر عاشقانه بازداشتم کنند
و پرونده رسوایی عاشقانه‌ام را بگذارند روی میز
من هیچ چیز را انکار نمی‌کنم
نه دلتنگی‌های تو را
نه نفس‌ زدن‌های خودم را
فقط می‌گویم ببخشید آقای قاضی!
ممکن است یک نسخه از این داستان عاشقانه
که لای این پوشه‌های خاکستری گیر کرده به خودم بدهید؟
این زندگی من است
روایت مستند سال‌هایی که بی‌پروا حرف‌های عاشقانه زدم
و تلفن کنترل بود

موج بی اعتمادی مردم ایران از BBC فارسی !

موج بی اعتمادی مردم ایران از BBC فارسج بی اعتمادی مردم ایران از BBC فارسی ! موج بی اعتمادی مردم ایران از BBC ف
بعد از بی اعتمادی مردم از شبکه های داخلی صدا و سیما به خاطر یک طرفه بودن آنها و همچنین تحریف اخبار رو بسوی شبکه های خارجی آوردند که از مهمترین آنها که نقش بسزایی در اطلاع رسانی مردم داشت شبکه BBC فارسی بود .
شبکه BBC فارسی به پایگاهی برای رساندن اعتراض مردم ایران به جهانیان شده بود تا اینکه دولت با فرستادن پارازیت باعث قطع شدن این شبکه شد و مسئولان این شبکه با اختصاص بودجه های فراوان این شبکه را روی سیگنالهای متفاوت قابل رویت کردند .
در همین اوضاع و احوال دولت ایران با به گروکانگیری کارمندان سفارت انگلیس زمینه ی تهدید برای این کشور را آماده کرد . در مقابل مسئولان بریتانیا با اعتراض به این وضع خواستار آزادی کارکنان سفارت خود شدند اما نتیجه دلخواه روی نداد . بریتانیا از کشورهای اروپایی خواست تا سفیر های خود در ایران را بیرون بکشند که این طرح رای لازمه را برای اجرا نیاورد .
پس از این ، ماجرا از اینجا آغاز شد که مسئولان بریتانیا با چرخش 180 درجه ای در سیاست خود اعلام کردند که در مقابل حوادث اخیر تنها با مذاکره با مسئولان ایران میتوان قضیه را حل کرد .

این قضیه از همان روز روی شبکه BBC فارسی نیز تاثیر گذاشت و این شبکه که تمام وقت به اخبار داخلی ایران می پرداخت در چرخشی 180 درجه برنامه های انتخاباتی خود را هر روز کم و کمتر کرد . حتی در پخش مصاحبه آرش حجازی از پخش کامل این مصاحبه خودداری کرد و دلیلش برای این کار هم این بود که این مصاحبه به انگلیسی بوده است و سوال اینکه شما که مدرسه آفریقا که برنامه ای جوک بود را حاضر به ترجمه آن شدید ولی مصاحبه به این مهمی را ترجمه نکردید !!

ویا مثلا در برنامه ی نوبت شما با تغییرات فراوانی از جمله بر کنار شدن سیاوش اردلان که هیچگاه دلایل آن روشن نشد موضوع بحثها عوض و به سمت سیاستهای جمهوری اسلامی رفت به طوری که بطور مثال در یکی از برنامه های نوبت شما با اجرای پونه قدوسی که در روز 17 تیر ( روز قبل از تظاهرات مردم ) صورت گرفت این مجری با هدف از پیش تعیین شده خواهان این بود که به مردم القا کند که جنبش دانشجویی مرده است و راهپیمایی فردا هیچ فایده ای ندارد . در کنار این برنامه اخبار بی بی سی هم خبر از این داد که استاندار تهران مردمی که در تظاهرات شرکت کنند را سرکوب خواهد کردو مقابله شدیدی در پی خواهد داشت و یک روز مانده به 18 تیر خواست این گونه در مردم ایران ایجاد رعب و وحشت کند .

و اما 18 تیر روز به این مهمی که تمام شبکه های خارجی از جمله CNN و VOA پوشش وسیعی از این اخبار داشتند شبکه بی بی سی با پخش برنامه های طنز خواهان این بود که مردم ایران را در خانه نگه دارد و در واکنش به تظاهرات 100 ها هزارنفری ایران ، این تظاهرات را پراکنده خواند که در نهایت با سرکوب پلیس با گاز اشک آور روبرو شده است !
این چنین شد که مردم ایران که بسیار در این چند هفته آخر از تغییر سیاست این شبکه ناراحت بودند سیل اعتراضات خود را روانه این شبکه کردند و اکنون بی بی سی مانده است و حوضش !!!

پیش بینی : با توجه به تحت فشار قرار گرفتن بی بی سی از طرف مردم ، این شبکه موقتا باز سیاستش را به سمت مردم تغییر دهد و بعد از جلب رضایت آنها باز روز از نو روزی از نو ! میتوانید تاثیر اعتراضات مردم را بر روی سایت BBCPersia.Com مشاهده کنید که بر خلاف این چند هفته آخر بالاخره سیاست بی بی سی همان سیاست مردم شده است ولی به نظر من این سیاست موقتی است و در جهت آرام کردن جو تندی که بر علیه بی بی سی راه افتاده است !

در اینجا فقط میتوان به این جمله اکتفا کرد : هیچ کس دایه ی دلسوز تر از مادر نیست !! پس مردم ایران به فکر خود باشید دلسوزترین نفر برای شما خودتان هستید .** توجه : نقد از بی بی سی و یا صدا سیما به منظور حمایت از شخص یا گروه خاصی نیست ! استفاده از این مطلب با ذکر منبع Biaa2.com مانعی ندارد .Image and video hosting by TinyPic

ایمیلهای دریافتی

پوستر ،سوم مرداد ماه 1388: روز جهانی اقدام برای حقوق بشر در ایران


Image and video hosting by TinyPic


Image and video hosting by TinyPic

کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران:

فعالان حقوق بشربطور هماهنگ روز جهانی اقدام برای حقوق بشر در ایران را برای تاریخ سوم مرداد ماه سازماندهی کرده اند تا در آن خواستار رعایت حقوق بشر مردم ایران شوند. آنها همچنین برای ابراز همبستگی جهانی خود با جنبش حقوق شهروندی مردم در ایران دست به تظاهرات خواهند زد. سازمان های عمده حقوق بشری از حامیان این اقدام روز جهانی هستند.

در سراسر جهان، مردم برای همبستگی با مردم ایران تجمع خواهند کرد. بیش از یک ماه است مردمی که در تجمعات مسالمت آمیز خواهان حقوق خود هستند مورد سرکوب های گسترده دولتی قرارمی گیرند. بسیاری از مردم در خیابان ها کشته شدند، چند صد نفر در خیابان ها مورد ضرب و شتم قرار گرفته و مجروح شده اند و بنظر می رسد که حداقل 2000 نفر بازداشت شده اند.

روز جهانی اقدام در دفاع از حقوق بشر مردم ایران وابسته به هیچ گروه و برنامه سیاسی نیست و هدف آن تضمین حقوق مردم ایران است که بطور جهانی به رسمیت شناخته شده است.

برگزار کنندگان این روز جهانی اقدام بر این باروند که مسائل سیاسی پیش روی ایران تنها توسط مردم ایران قابل حل است اما سرکوب خشونت بار حقوق تضمین شده بشر مردم ایران دغدغه همه مردم جهان است.

روز اقدام جهانی حقوق بشر مردم ایران برای دستیابی به این خواسته ها برگزار می شود:

1. جامعه جهانی این موضوع را که حقوق بشر مردم ایران یک دغدغه جهانی است، تائید می کند و تاکید می کند که دبیر کل سازمان ملل متحد باید برای بررسی وضعیت زندانیان و تعداد بسیار زیاد ناپدیدشدگان هئیتی را فورا به ایران اعزام کند.

2. همه زندانیان سیاسی و عقیدتی از جمله روزنامه نگاران، دانشجویان و فعالان جامعه مدنی باید بدون قید و شرط و فورا آزاد شوند.

3. به خشونت های دولتی و مورد حمایت دولت باید پایان داده شود و دولت برای جنایاتی که اتفاق افتاده باید پاسخگو باشد، و

4. آزادی تجمع، آزادی بیان و آزادی مطبوعات که در قانون اساسی ایران تضمین شده و از الزامات بین المللی ایران تحت پیمان ها و میثاق های بین المللی است، باید تامین شود.

حامیان اولیه روز جهانی اقدام عبارتند از: شیرین عبادی؛ برنده جایزه صلح نوبل، جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران (ال دی دی اچ آی)، کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران، دیده بان حقوق بشر، گزارشگران بدون مرز، عفو بین الملل- امریکا، ابتکار زنان برنده جایزه صلح، و مروجان حقوق بشر امید.

برای اطلاعات بیشتر با هادی قائمی، با ایمیل united4iran@gmail.com تماس بگیرید.

برای آخرین اطلاعات و شهرهایی که تظاهرات روز اقدام جهانی در آنها برگزار می شود، به وب سایت http://www.united4iran.com مراجعه کنید.